Ekonomika

Ako sa burza naďalej mení každú hodinu

Akcie Alphabet tankované s viac ako 6% v rozšírenom obchodovaní pondelok po vydaní tech gigant zmiešané výsledky v prvom štvrťroku . Alphabet oznámil zisk na akciu vo výške 11,90 USD na tržby vo výške 36,34 miliardy USD. Podľa analytikov prieskumu spoločnosti Wall Street očakávaný zisk na akciu vo výške 10,61 USD na tržby vo výške 37,33 miliárd USD.

graf
 
Google povedal, že platené kliknutia sa medziročne zvýšili o 39%, zatiaľ čo cena za kliknutie je o 19% nižšia ako pred rokom. Dopravné náklady na obstaranie prišli na 6,86 miliardy dolárov, čo je lepšie ako odhadovaných 7,26 miliardy dolárov na FactSet.
 
Akcie spoločnosti MGM Resorts klesli o 2% po tom, čo v pondelok zaznelo po prvom zvonku číslo EPS, ktoré vynechali očakávania. Zisk na akciu predstavoval 5 centov v porovnaní s 21 centmi predpovede analytikov. Pohostinská spoločnosť zarobila tržby vo výške 3,18 miliardy USD, čo predstavuje odhad 3,13 miliárd USD, ktoré uskutočnila spoločnosť Refinitiv.
 
Akcie AK Steel vzrástli o 7% po pondelňajšom obchodovaní, predtým, ako sa zisky z obchodovania obchodovali zhruba o 3% vyššie. Spoločnosť vykázala výsledky za prvý štvrťrok vo výške 23 centov na akciu, čím porazila očakávania o 10 centov. Príjmy dosiahli 1,70 mld. USD, čo je menej ako 1,74 mld. USD odhadovaných na ulici.

burza
 
AK Steel zaplatila poplatok za uzatvorenie svojho zariadenia Ashland Works za 77,4 milióna dolárov.
 
Akcie v Číne vzrástli o viac ako 3% v predĺženom obchodovaní v pondelok po uvoľnení zisku spoločnosti v porovnaní s očakávaniami v prvom štvrťroku. Materská spoločnosť Pizza Hut a Kentucky Fried Chicken vykázala zisk na akciu vo výške 59 centov na tržbách vo výške 2,30 miliardy USD. Analytici odhadujú zisk na akciu vo výške 54 centov na tržby vo výške 2,26 miliardy dolárov, podľa odhadov konsenzu Refinitiv.
 
Výnosy z predaja čínskeho obchodu v rovnakom obchode vzrástli o 4% v porovnaní s očakávaným nárastom o 1,8%. Tržby KFC v rovnakom obchode vzrástli o 5%. Predaj predajne Pizza Hut v rovnakom obchode vzrástol o 1% v porovnaní s očakávanými 0,2%.
 
Akcie spoločnosti Western Digital klesli o viac ako 4% po hodinách pondelka po zverejnení ziskov v treťom štvrťroku, ktoré vynechali odhady na hornom a dolnom riadku. Počítačová spoločnosť zarobila 3,67 miliardy dolárov v príjmoch, chýbajú odhady 3,68 miliardy dolárov. Zisk na akciu bol 17 centov, čo je menej ako očakávaných 46 centov.