Produkty

Ako vybrať správne náušnice?

Verte tomu alebo nie, ale náušnice patria medzi najvýznamnejšie a najdôležitejšie doplnky. Vaša pôvabná tvár je to, čo si každý všimne ako prvé, a preto sú strieborné náušnice naozaj podstatným šperkom. Nosenie náušníc v správnom dizajne tvári lichotí a pomáha zvýrazniť to lepšie a potlačiť to, čím sa nechcete toľko chváliť. Náušnice dokážu svojím vzhľadom opticky pozmeniť tvar tváre. Každá žena je jedinečná a mala by na to byť pyšná – prostredníctvom náušníc však môže svoju tvár predĺžiť, zúžiť či zbaviť ostrých hrán. Pokiaľ netušíte, s akým typom tváre ste sa narodili, stiahnite si vlasy, vezmite si rúž alebo fix a pristúpte k zrkadlu. Obtiahnite svoj odraz a o krok cúvnite. Na skle uvidíte jeden zo šiestich základných tvarov: guľatý, oválny, podlhovastý, srdcový, štvorcový alebo diamantový. Prípadne si prehliadnite detailnú fotografiu svojej tváre, na ktorej vám vaše rysy nezakrývajú vlasy.

Guľatá tvár zaujme plnými tvarmi, širokým nízkym čelom a celkovo zaobleným dojmom. Tvári dominujú skôr lícne kosti než čelo či brada. Ako už názov vypovedá, je možné predpokladať, že dĺžka a šírka sú pri guľatej tvári v podstate takmer rovnaké. Pokiaľ vám chýbajú ostré a hranaté rysy, buďte si istí, že sa pýšite guľatou tvárou. Váš cieľ? Pretiahnuť tvár a minimalizovať efekt „bucľatých líc“. Voľte slzičkové a visiace húpacie náušnice. Pozrite sa na ďalšie dizajny s jasne vymedzenými uhlami, ktoré sú pravým opakom kruhových tvarov. Rozhodne by ste sa mali vyvarovať menším aj väčším guľatým ozdobám, ktoré tvár iba rozširujú. Lepšie budete vyzerať v úzkych a stredne širokých náušniciach. Povedzte áno peckovým náušniciam. Nebojte sa ani trojuholníkových dizajnov či veľmi dlhých visiacich kúskov. Hodiť sa vám budú aj tie náušnice, ktoré sú širšie a zdobenejšie v spodnej časti.

Oválny tvar nevyniká širokým čelom, ale pozornosť priťahuje vysokými lícnymi kosťami. Tvár sa zužuje smerom ku guľatej brade. Rovnako tak je možné pozorovať mierne zúženie v oblasti spánkov. Dĺžka tváre sa rovná 1,5násobku šírky. Tento typ tváre je vzhľadom na svoju symetrickosť pokladaný za ideál. Tento typ tváre vám určite robí samú radosť. Nielenže vám pristane takmer každý strih a účes, pasujú vám takmer všetky štýly náušníc. Mimoriadne zaujímavý efekt však vykúzlia oválne visiace náušnice, ktoré upozornia na elegantný typ tváre. Bez toho aby rozširovali či zužovali. Fantasticky budete vyzerať v slzičkových náušniciach, ktoré zvýrazňujú prirodzený tvar tváre a podtrhujú jej symetriu a vyváženosť. Podľahnite kúzlu kôstkových náušníc, trojuholníkových aj veľmi dlhých náušníc. Dobre urobíte, aj keď sa poobzeráte po kúskoch, ktoré sa smerom dolu zužujú alebo rozširujú.

Titanium-steel-Fashion-Korean-font-b-silver-b-font-gold-earring-for-woman-font-b-jewlery

Pri srdcovej tvári je čelo širšie než lícne kosti. Tvár sa smerom k brade výrazne zužuje. Často ostrá a špicatá brada súťažia o pozornosť s výrazným širokým čelom. Vzdialenosť medzi lícnymi kosťami je veľká. Pôvabné srdcové tváre si zaslúžia predĺžené línie a krivky, ktoré vyvážia tvar tváre a pritiahnu pozornosť k očiam, lícnym kostiam a čeľusti. Kúpte si visiace, slzičkové a lustrové náušnice. Posledný dizajn s prvkami v diamantovom tvare bude skvele kontrastovať s tvarom tváre. Skutočne múdrou voľbou sú kúsky, ktoré zaujmú pod ušnými latôčkami a nižšie. Tvár vám rozjasnia peckové i guľaté náušnice či tie v tvare trojuholníku. Trefu do čierneho predstavujú aj crawler náušnice a kúsky s dominantnejšou spodnou časťou.

Šírka čela pri štvorcovej tvári odpovedá šírke tvári a línii brady, ktorej hranatý tvar spolu s výraznejšou spodnou čeľusťou a vysokým čelom na prvý pohľad pripúta pozornosť. Ostrú hranatosť štvorcovej tváre zmiernite guľatými dizajnami, ktoré zjemnia vzhľad kostí aj čeľusti. Perfektnou voľbou sú podlhovasté visiace kúsky a rozhodne si nenechajte ujsť ani príležitosť zaobstarať si nové kruhy. Menšie aj väčšie krúžky, plné kruhy a polkruhy zmäkčia rysy štvorcovej tváre a ten bude vyzerať menšie. Vyvarujte sa noseniu širokých náušníc. A pozor, nič hranaté. Dovoľte, aby si vás podmanili peckové aj guľaté náušnice. Dobre budú vyzerať aj dlhé alebo trojuholníkové dizajny. Rovnako tak náušnice s výrazným prvkom v spodnej časti.

Ako už názov vypovedá, podlhovastú tvár definuje jej dĺžka. Čelo ani tvár nie sú príliš široké, za to skôr úzke a špicatá alebo hranatá brada môže priťahovať pozornosť. Zamerajte sa na perly. Zjemnia dĺžku tváre a minimalizujú jej domnelú disproporčnosť. Hroznové náušnice zdobené diamantmi či inými farebnými drahokamami, prípadne náušnice v tvare srdca, ktoré sotva siahajú pod ušné lalôčiky, sa radia medzi výborné voľby. Pamätajte, že dlhé visiace náušnice majú tendenciu skracovať dĺžku naozaj úzkych tvárí. Pokiaľ zatúžite po húpacej variácii šperku, porozhliadnite sa po kúskoch s pretiahnutými líniami, ktoré zdôraznia a zjemnia lícne kosti.

BSE038-_1

Tvár v tvare diamantu charakterizuje užšie čelo a spodná čeľusť spolu so širšími lícnymi kosťami. Tejto tvári dominujú ostrejšie uhly a výraznejšie kosti. Na spánkoch býva diamantová tvár širšia. Neobzerajte náušnice s pretiahnutými elegantnými oblinami. Tento typ tváre podtrhnú húpacie visiace náušnice a kruhy. Porozhliadnite sa po kúskoch s jemnými líniami, ktoré otupia ostré lícne kosti a dolnú čeľusť, napríklad po slzičkových náušniciach. Rozhodne nenoste náušnice v diamantovom dizajne, ktoré spôsobia, že rysy vo vašej tvári sa budú javiť nelichotivo prehnané. Sústreďte sa na blyšťavé kamene, ktoré zaujímavo ovplyvňujú dizajn šperku. Áno. Zažiarte v peckách, ale aj guľatých a štvorcových náušniciach. Zaujmete aj v crawler kúskoch a ozdobách so zdôraznenou spodnou či hornou časťou.