Www

Hudobné honoráre na Instagrame dosahujú rekordnú výšku

PRS pre hudbu, ktorá zhromažďuje licenčné poplatky pre umelcov, počúval piesne použité na Facebook a Instagram Stories prvýkrát.
 
Ale podľa speváka-skladateľa Ruth-Anne Cunningham, "veľa skladateľov robia menej ako minimálna mzda".
 
Ruth-Anne, ktorá pracovala s Avicii, JoJom a Johnom Legendom, hovorí: „Je to skvelé, že všetko sa začína speňažiť“, ale dodáva: „ak nemáte 40 najlepších hitov, nerobíte významný príjem“.

aplikace
 
Šéf PRS hovorí, že nárast streamingu im sťažil monitorovanie toho, čo sa hrá – a súhlasí s tým, že tí, ktorí sa snažia zarábať na živobytie z hudby, strácajú.
 
Ruth-Anne hovorí, že napriek tomu, že hrá rovnako ako písanie, je to niečo, čo má skúsenosti s: "Mal som to tam, kde som mal obrovské hity a zarobil peniaze, ale potom musel byť aj hlasový tréner."
 
"V čase, keď ste mohli zarobiť peniaze na albume, teraz ľudia vidia toky a ľudia vidia 10 miliónov a myslia si, že je to veľa – ale skladateľ by z toho mohol zarobiť 400 libier."
 
PRS nemá presné údaje o tom, koľko peňazí prichádza priamo z hudby, ktorá sa hrá na Facebooku a Instagrame, ale hovorí, že skladby, ktoré sa hrajú online, teraz predstavujú 146 miliónov libier ročne, čo je o 20% viac ako v predchádzajúcom roku.

instagram
 
Robert hovorí, že s viac a viac prúdmi, a piesne zdanlivo majú kratšiu trvanlivosť, viac peňazí "gravitates na vrchol".
 
"Máme 135 000 členov a niekde okolo 25 000 z nich robí skutočný život z písania."
 
"Ak ste v strede alebo na dolnom konci spektra zárobku, je to ťažšie a ťažšie."
 
"V starých časoch, keď ste predali CD alebo pieseň na CD máte peniaze – teraz samozrejme musíte mať ľudí skutočne počúvať vašu pieseň."
 
"Služby predplatného sú tie, ktoré skutočne platia, ale platíte paušálny poplatok mesačne, takže môžete počúvať čo najviac. Čím viac ľudí bude počúvať, tým nižšia bude hodnota na jeden prúd."
 
Jednou z oblastí, ktorá ešte nie je licencovaná na používanie hudby, je hra. "Publikum nemusí hrať hru – pozerá sa na iné hry a hudba sa šíri popri akcii. Teraz sa pozeráme na to, či dokážeme licencovať tento záznam. Čím viac máme potom viac odrody – tým je rozmanitejšia, tým väčšia je šanca, že ľudia v strede majú z toho život."