Bývanie

Nerezové zábradlie a jeho výhody

Nerezová oceľ, alebo v skratke nerez patrí medzi veľmi populárne materiály. Má nespočetné množstvo výhod, a to ako tých praktických, aj estetických. Tento materiál je navyše ideálny pre vaše zábradlie. Pozrime sa na to prečo.
muž na balkóně

 
Nerezová oceľ patrí medzi najpevnejšie stavebné materiály. Je odolná voči nárazom a taktiež proti poškodeniu. Ak teda hľadáte materiál, ktorý budú dediť ešte aj vaše deti a možno aj deti ich detí, už poznáte odpoveď. To je zároveň dôvod prečo sa tak často využíva na výrobu zábradlí. Tu sa však výhody tohto materiálu nekončia.
 

  • Nerezová oceľ je extrémne odolná aj voči mechanickému, povrchovému poškodeniu. Hovoríme napríklad o škrabancoch.
  • Údržba tohto materiálu je extrémne jednoduchá. Stačí ho pretrieť vodou a upratovanie máte hotové. ak túžite po dokonale lesklom efekte, máte na výber mnohé špeciálne prípravky na jeho leštenie, alebo handričky a hubky.
  • Nerez má vysokú nosnosť.
  • Hovoríme o materiály, s nesmierne dlhou životnosťou. Tú spôsobujú vyššie spomínané vlastnosti.

 nerez zábradlí
Zábradlie ktoré je navyše pekné
 
Nerezové zábradliamajú aj ďalšie výhody. Nepochybne medzi ne patrí aj ich estetická stránka. Pokiaľ sa vám nepáči prehnaný lesk, na výber máte aj iné možnosti. Tento materiál dostanete aj v matnom, alebo brúsenom prevedení. Vďaka tomu určite nájdete kúsok, ktorý sa bude ideálne hodiť práve do vášho príbytku.
 
Jeden mínus ktorý vás však nemusí trápiť
 
Určite si teraz hovoríte, že nejaké mínusy musia existovať. To samozrejme áno. V prípade zábradlia vás však nemusia absolútne zaujímať. Jedinou nevýhodou nerezovej ocele je totiž to, že sa zvykne pripaľovať. Preto nie je úplne vhodná na výrobu kuchynského riadu. Navyše pri nahrievaní hrozí i zdravotné riziko. Keďže však zo svojho zábradlia určite nebudete jesť a ani na ňom opekať, nemusíte mať žiadne obavy.

4/5 - (4 votes)