Nezařazené

Počuli ste o sklenených schodoch?

Každé obdobie so sebou prinesie nejaké zaujímavé trendy a tie sa týkajú takisto bývania. Konkrétne priestorov a interiérov, čo dajú šancu moderným prvkom, akými sú v súčasnosti napríklad sklenené schody. Pre niekoho pôsobia veľmi atraktívne, u iného môžu vyvolávať skeptický pocit nepoznaného. V oboch prípadoch im ale nemožno uprieť, že majú nadčasový dizajn a sú skutočne originálnym trendom.

schody, modrá stena

Lenže podobné estetické vlastnosti dokáže vášmu schodisku priniesť sklenené zábradlie cena LMmont.sk, kedy vravíme o predsa len známejšom a overenom riešení ako obohatiť schody jedinečnými optickými vlastnosťami, ktoré so sebou prináša sklo.

Čo to presnejšie znamená?

To znamená, že konkrétny priestor obohatíte o priepustnosť svetla, priesvitnosť, veľmi dobrú viditeľnosť a orientáciu v priestore. Predovšetkým ale nenahraditeľne elegantným dizajnom špecifickým pre sklenené prvky. Ten so sebou následne prináša tiež príjemnú ľahkosť, estetiku, optické zväčšenie a priestrannosť, no hlavne fakt, že schodisko bude pôsobiť viditeľne zmodernizovaným dojmom.

https://youtu.be/DGhZBKh4J-Y

Okrem toho, že takéto zábradlia spĺňajú v našom prípade požadované estetické vlastnosti, dokážu zároveň plniť svoj základný účel- poskytovať potrebnú oporu pri chôdzi po schodoch. Pri ich výrobe sa používa špeciálne bezpečnostné sklo, ktoré má dostatočnú odolnosť a jeho využitie v tejto forme je preto spoľahlivé a bezpečné.

  • Skutočne krásny efekt však s nimi dosiahnete aj vtedy, ak tieto sklenené súčasti schodov skombinujete s inými materiálmi, napríklad s kovom alebo s drevom. Je to už na individuálnom rozhodnutí a preferovanom štýle každého z vás.

chôdza po schodoch

Dobre, aj napriek zmieneným vlastnostiam ale niekto môže preferovať sklenené schody, ktoré boli spomenuté v úvode. Tie sú samozrejme takisto zaujímavou voľbou. V takom prípade by sme sa ale mali vyvarovať faktorom, čo môžu takéto schodisko postupne poškodzovať.

  • Veľmi dôležité je napríklad vedieť, že ihličkové podpätky tu môžu zanechávať neželané stopy.