Zábava

Povedz áno zimným športom

Ani sa nenazdáme a je tu zima. Obdobie, ktoré nám prináša chladné dni a ešte chladnejšie noci. Slnko zachádza veľmi skoro a my nevieme čo s voľným časom. Dlhé zimné večery trávime doma s rodinou pri teplom čaji alebo len tak pri dobrej knihe. Ale čo robiť počas dňa?

snowboard

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Zábavu si užijete vďaka zimným športom. Môžete si vybrať ten, ktorý je pre vás najlepší. Je to skvelá voľba venovať sa nejakému zimnému športu, pretože cez zimu máme inak dosť málo pohybu. Celé dni sme väčšinou vo vnútri a kvôli zime sme aj viac unavený a nevládzeme.
Zima nám jednoducho odoberá energiu a trpíme aj nedostatkom vitamínu D. Ako inak sa lepšie nabijeme energiou ak nie športom? Naladí nás to skvele na celý deň a budeme sa cítiť oveľa lepšie. Prekonajte svoju lenivosť a choďte do toho!

Lyže a snowboard

Najobľúbenejším zimným športom je v posledných rokoch určite lyžovanie, ktoré postupne nahrádza snowboard. Tento typ zábavy je veľmi obľúbený najmä u mladých ľudí. Dnes už máme veľa možností kam si ísť zalyžovať. Dostupné sú strediská po celom Slovensku ale aj v zahraničí. Obľúbenými sa stali najmä Alpy kde Slováci trávia ich zimné prázdniny.

Krasokorčuľovanie je taktiež veľmi obľúbené. Väčšinou sa už v každom meste nachádza klzisko kde si môžete ísť zakorčuľovať. Dá sa to aj na nejakom jazere ale musíte si byť istý, že je to naozaj bezpečné a podľa možností sa zdržiavať len na okraji. No keďže zima v dnešnej dobe už nie je taká silná tak je oveľa lepšou voľbou klzisko.

lanovka

Pre mladších je dobrou voľbou sánkovanie. Naše deti by nemali celý deň sedieť len za počítačom ale mali by čas tráviť aj vonku na čerstvom vzduchu. Nebojte sa že budú choré a nebuďte prehnane starostlivé. Je prirodzené, že budú vonku. Ak budú choré no tak budú je to potrebné pre ich zlepšenie imunity. Ak budú stále doma tak si nikdy imunitu nevytvoria.