Zábava

Ako zorganizovať oslavu?

Je pár vecí, ktoré vám organizovanie a celkový priebeh oslavy, určite uľahčia. Poskytnem vám malý zoznam.

dort

1. Koho pozvať a ako
Treba si vopred spísať s oslávencom zoznam ľudí, ktorých by na svojej oslave chcel mať. Je to okruh najbližších známych ako sú rodinný príslušníci a kamaráti. Po spísaní všetkých účastníkov je dôležité pozvať ich. Spôsoby sú rôzne. Pomocou sociálnych sietí, mobilných telefónov alebo klasickými papierovými pozvánkami. Na pozvánke by sa mal nachádzať miesto, dátum a čas, príležitosť pri ktorej sa oslava koná.

2. Občerstvenie
Je to pre vás veľká dilema, čo podávať na jedlo a pitie? Zistite podstatné informácie ako napríklad či je niekto vegetarián/vegán, kto má akú alergiu, všetko si zapíšte na papier a podľa toho sa vám bude ľahšie zostavovať jedálniček. Hneď si zistite, aký druh nápojov bude žiadaný. A máte o starosť menej. Viete, že každý si tak na oslave nájde to, čo mu chutí.

3.Boj proti nude
Jediné, čo spraví z vašej oslavy tú, na ktorú nikto nezabudne je program. Určite nechcete aby ľudia začali po hodine odchádzať znudení domov. Vhodné je vymyslieť program, ktorý zabaví všetkých hostí. Fantázií sa medze nekladú. Môže ísť o rôzne hry, súťaže, aktivity..všetko záleží na veku oslávenca a hostí. Nebojte sa a vymyslite originálny program. Pre deti sú dobrou voľbou rôzne športové súťaže, pre dospelých zase rôzne hry ako napríklad alko – ruleta, hra aktivity a rôzne stolové hry spojené s pitím alkoholu alebo plnením úloh.

jednohubky

4. Organizácia
Nájdite spoločníka, ktorý vám so všetkým pomôže. Spolu sa vám bude lepšie rozmýšľať a nebudete na všetko sami. Pridá sa pri spoluorganizovaní oslavy, môže na všetko dohliadať, tiež vám môže pomôcť urobiť nákup všetkého potrebného.

Jeden malý typ, ktorý sa vám možno bude páčiť. Pri organizovaní si určite motív v akom bude oslava prebiehať. Napríklad klauni, mimozemšťania, v pyžamách, slávne osobnosti, filmy..možností je veľa. Prispôsobte tomu výzdobu, jedlo, poprípade si môžete obliecť rôzne masky. Určite budete mať o zábavu postarané.
Tieto typy vám určite pomôžu pri organizovaní vašej oslavy. A každý bude od vás odchádzať spokojný, s rôznymi spomienkami a hlavne usmiaty.