Produkty

Lacný smartfón Xiaomi vie potešiť

Firma Xiaomi prináša každý rok niekoľko noviniek zo svete techniky. Predstavila aj zopár lacných variant smartfónov. Jedným z nich je Xiaomi Redmi 5A, ktorý sa začal predávať pred rokom. Dnes ho môžete kúpiť za necelých 70 € a verte, že vám poslúži rovnako dobre ako jeho o niekoľko stoviek drahší súperi. Aby vám však mobil dlho a dobre slúžil nezanedbávajte jeho údržbu.

mobil

Všetky modely Xiaomi radu Redmi ponúkajú dobrý pomer ceny a výkonu. Tento telefón poteší aj oko, na prvý pohľad je dizajnovo pútavý a konštrukcia pevná. Klasický 5″ displej s možnosťou nastavenia jasu, kontrastu a teploty farieb je samozrejmosťou. Nechýba mu ani predná selfie kamera a všetky základné tlačidlá ovládania tak ako ich poznáme u všetkých mobilných telefónoch. Konštrukcia telefónu je síce plastová, ale pevná bez pocitu vŕzgania alebo uvoľnených častí.
Keďže ide o cenovo výhodný variant, iste neočakávate super výkon, je však dostačujúci v rámci normy. Operačnú pamäť má 2 GB a môžete využiť aj 16 GB úložného priestoru. Napriek slabšiemu výkonu ide o veľmi podarený kúsok, ktorý funguje plynulo bez sekania. Ak ste užívateľom, ktorý využíva telefón na pozeranie videí, surfovanie po internete a komunikovanie na sociálnych sieťach, budete viac ako spokojný. Jeho výkon je dostatočný aj na hranie jednoduchých hier, ale s 3D hrami si neporadí, čo je vzhľadom k cene normálne.

telefon

Každého zaujíma aj výdrž batérie, veď nie je nič otravnejšie ako nabíjanie po niekoľkých hodinách po zapnutí. Pri bežnom využívaní t.j. telefonovanie a občasné surfovanie po internete je výdrž asi 2 dni. Nabitie batérie trvá zhruba hodinu a pol. Prekvapením je kvalitný fotoaparát, ktorý robí naozaj pekné snímky. Fotky sú ostré a kvalitné vďaka použitiu HDR režimu. Kamera je vybavená aj bleskom pre fotenie na tmavých miestach a večer. Pripojenie na internet s týmto telefónom tiež nie je problém a poradí si aj na miestach, kde je slabší signál. Bonusom je možnosť vloženie dvoch SIM kariet a jednej pamäťovej karty do kapacity 128 GB. Smartfón Xiamoi Redmi A5 vás naozaj príjemne prekvapí bez zruinovania.