Produkty

Balkóny a loggie alebo ich moderné využitie

Možno je to detail, na ktorý nemyslíme ihneď, ale hodnotu bývania navyšuje v súčasnosti trendový priestor, akým je balkón. Vravíme o dispozícii priestoru s multifunkčným využitím, čo je určite značná výhoda, predovšetkým ak chcete na tomto priestore pravidelne zrelaxovať a k tomuto účelu ho dokonale prispôsobiť. Zatiaľ čo v minulom storočí bolo toto miesto považované skôr za akúsi skládku, súčasným trendom je jeho plnohodnotné využitie.
Výhľad z balkóna, hora, jazero, príroda, šálok kávy
A podľa toho dnešné balkóny aj vyzerajú, v nejednom prípade ide už na prvý pohľad o estetické a zorganizované miesto, ktoré je navyše chránené nielen odolným, ale tiež elegantným zábradlím. Zábradlie je jeho neodmysliteľným prvkom, no ako už bolo naznačené, aj z tejto kategórie máme na výber viaceré štýlové a trendové voľby.
Takto zabezpečený a utriedený priestor následne môžeme využiť k samým príjemným aktivitám. Síce nie k akýmsi akčným či nadmieru zaujímavým, ale celkom sympatickým a bežným ako napríklad k opaľovaniu, spaniu, ležaniu,… skrátka k zrelaxovaniu na tomto „vonkajšom prostredí“, kedy je celá atmosféra o poznanie príjemnejšia, najmä počas slnečných dní. Výnimkou nie je ani posedenie pri káve či možnosť vychutnať si skvelé jedlo.
· Pod možnosti využitia sa síce podpisuje plocha a jej špecifické rozmery, ale faktorom môže byť v tomto smere aj špecifický typ zábradlia. V neposlednom rade systém výberu a rozmiestnenia vecí či doplnkov, ktoré tu budeme používať.
Žena relaxuje na balkóne a hrá sa s mobilom
Z pohľadu doplnkov sa preto hodí siahnuť po balkónovom nábytku menších rozmerov, a to aj z hľadiska nižšej hmotnosti. Celkovú atmosféru tohto prostredia dokáže oživiť zelená, čiže pomerne častým doplnkom týchto priestorov sú takisto rôzne kvety či rastlinky, ktoré tu môžeme vypestovať.
Okrem balkónov sú populárnou alternatívou loggie, ktoré spravidla ponúkajú väčší priestor. Takisto sú viac chránené proti vplyvom počasia, čo však môže byť napríklad počas slnečných dní pre niekoho nevýhodou.
· Z pohľadu klimatických podmienok sa tak loggie tešia popularite skôr v južných krajinách s vyššími teplotami, nakoľko majú tendenciu celý priestor ochladiť a uberajú ho o prísun slnečného svetla.