Produkty

Pružinové matrace

Ako iste viete, až jedna tretina nášho života je práve spánok. Práve preto ho asi natoľko milujeme a radi si ho doprajeme veľmi často. Na svete je mnoho ľudí, ktorí takmer vôbec neriešia kvalitu svojej postele a hlavne kvalitu matracu, na ktorom spia. A to je jedna z vecí, ktorá by sa rozhodne mala zmeniť. Matrac totiž nezabezpečuje iba pohodlie počas spánku, no má vplyv na naše celkové zdravie, na kĺby a hlavne na našu chrbticu. Veď schválne, koľkí z vás sa budíte so slovami ako vás bolí chrbát? Určite vás nie je málo a práve preto vám dnes chceme predstaviť matrac, po ktorom tieto slová už nebudú od vás počuť.

matrac-segum-atlas-kokos-16cm-potah-medi

Vďaka pružinovým matracom sa váš život zmení k lepšiemu. Pružinové matrace je špeciálna skupina matracov, ktoré obsahujú Bonell pružinu s hrúbkou drôtu asi 2,2 milimetra. Tá má za úlohu poskytnúť dokonalú ortopedickú oporu. Spravidla sú tieto matrace tvrdšie ako bežné, no tvrdosť sa dá tiež nastaviť. To mnohým ľuďom vyhovuje, pretože veľká časť ľudí preferuje práve tvrdšiu podložku v spánku. Dosahujú tvrdosť H4 alebo pri ešte tvrdších matracov aj H5. Ak sa pýtate, koľko takýto matrac váži, tak jeho váha sa pohybuje od 110 do 150 kilogramov, podobne ako u tých klasických.

c0e3329e-81b7-4025-b084-d5c2ebab1c00

Okrem zdravotných výhod majú tieto matrace aj jednu veľkú výhodu, ktorou je práve dlhá životnosť. Je tak preto, lebo všetky pružiny sú chránené vrstvou z kokosového vlákna, ktoré zabezpečuje kvalitu a dlhú životnosť. Cenovo sa pohybujú od asi 200 do 500 eur. Ich cena však závisí hlavne od záruky, ktorá býva buď dva, tri alebo päť rokov.

Ešte stále váhate, ktorý matrac si kúpiť? Pružinový matrac je rozhodne skvelou kúpou, nakoľko poskytuje veľké množstvo výhod a nie je ani cenovo príliš náročný. Samozrejme, že je určený hlavne pre tých, ktorým nevadí spánok na tvrdšom matraci. Ak vás ponuka zaujala, neváhajte a vyberte si ten správny pružinový matrac.