Produkty

Led svetlá a praktické RGB led pásy

Technológia sa posúva dopredu a ten rozdiel vidíme vo viacerých formách. A to aj pri takej bežnej súčasti bývania, akou je osvetlenie. Áno, aj svetlá výrazne zmenili svoju podobu, hoci viditeľne a z hľadiska dizajnu ten rozdiel možno tak veľký nie je, ale veľký rozdiel je naopak vo vlastnostiach svetiel. Moderné svetelné produkty sú predovšetkým úspornejšie a vhodnejšie pre životné prostredie.

V tejto súvislosti sú z hľadiska úspory energií a tiež ekologických vlastností najviac efektívne led svetlá. Teda tie, ktoré k žiareniu používajú diódy emitujúce svetlo (Light Emitting Diode), vďaka čomu sú úspornejšie a v prípade kvalitných led produktov majú tieto diódy aj vysokú životnosť žiarenia (odhadom 5 000 hodín).

Žltá žiarovka

Sú takisto vhodné pre životné prostredie

A to ako zo spomenutého dôvodu- že veľa vydržia a nie je potrebná ich nadmerná produkcia, tak aj z dôvodu, že neobsahujú ortuť a tretím dôvodom je ich recyklovateľnosť- sú takmer zo 100 % časti recyklovateľné.

Nie sú to ale iba žiarovky, ktoré sú v súčasnosti nahradzované touto technológiou. Hoci aj pri led žiarovkách sa môžeme zastaviť a poukázať na fakt, že svojim výzorom sa od klasickej žiarovky príliš nelíšia, takmer vôbec. Dôležité je, čo je vo vnútri žiarovky- v prípade LED sú za jej žiarenie zodpovedné už spomenuté úsporné diódy.

Žltý led pás

Univerzálne svetlá

Ako však odznelo, nie je to len o žiarovkách. V súčasnosti sú napríklad obľúbené led pasy rgb. Teda dizajn svetiel na spôsob samolepiacich pásikov, ktoré sú osadené týmito diódami. Výhodou je, že pásik môžete nalepiť v podstate na akékoľvek ľubovoľné miesto v interiéri alebo exteriéri, takisto ním môžete nasvietiť rôzne predmety, nábytok a iné súčasti bývania.

  • Ak vravíme o pásikoch s prívlastkom RGB, vravíme o farebných diódach (RED, GREEN, BLUE- červená, zelená, modrá). Tieto sú vhodné skôr na dekoračné použitie.