Produkty

Jednofarené alebo vzorované sklenené zásteny sa ľahko udržiavajú a sú na pohľad originálne

Jedlo a pokrmy pripravujeme v kuchyni, všetky druhy potravín režeme, miešame či dávkujeme na kuchynskej doske, pričom môže ísť o viacero typov potravín naraz, takže znečistenie plochy je nevyhnutné. Po manipulácii s nimi tak na kuchynskej linke zostáva tekutina či zvyšky surovín, ktoré môžu do materiálov vsiaknuť, preto je vhodné dbať na výber toho vhodného presne na tieto účely.

Čistotu v kuchyni udržíte veľmi ľahko

Moderné kuchyne sú prepracované do najmenších detailov, majú premyslené všetky plochy, pracovné aj úložné, navrhnuté z najkvalitnejších a najodolnejších materiálov, aby vydržali čo najdlhšie bez nejakých povrchových poškodení. Sklo sa dostalo do popredia záujmu aj v kuchynských linkách a vyrábajú sa z neho zásteny, teda sklenené zásteny do kuchyne obklady. Hlavnou prednosťou skle je jeho maximálna praktickosť a dizajn, ktorý má nekonečne veľa variácií a zvládne nároky aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Sklenené zásteny dokážu vzdorovať vysokým teplotám, ktoré vznikajú počas varenia a pečenia, a tiež odolávajú nájazdom nožov či iných ostrých predmetov, s ktorými zaobchádzame dosť nešetrne. Zároveň dokonalo zapadanú do minimalistického štýlu, ktorý je trendom v modernej kuchyni a „za“ hovorí aj rýchla údržba tejto sklenenej plochy, vďaka ktorej môžete mať stále hygienicky čistú kuchyňu iba v priebehu niekoľkých sekúnd.

Odolnosť vode a iným tekutinám je základ

Zásteny sa vyrábajú v jednofarebných variantoch alebo s digitálnou potlačou, ktorá ponúka neskutočne široké možnosti grafických návrhov a motívov. Pre jednofarebný variant sa používa tvrdené sklo, ktoré mu zaručí bezpečnosť a vysokú odolnosť, pretože farba sa na sklo nanáša ešte pre tým ako sa tepelne upraví, sú to teploty 600 až 700 °C. Farebná je zadná strana skla a odtieň je možné vybrať si zo vzorkovníka RAL. Sklenené zásteny s digitálnou potlačou dávajú možnosť vniesť do kuchyne trocha farebnosti a vzorov, ktoré sú na kalenom skle hrúbky 6mm, a tiež zaistia bezpečné varenie a manipuláciu s potravinami. Práca vás tak bude oveľa viac baviť a príprava jedla bude pre vás zábava.