Nezařazené

Vpustite do vášho interiéru viac denného svetla

Možno je to aj váš prípad. Každopádne veľa domácností a interiérov vo všeobecnosti využíva pomerne veľa zdrojov umelého osvetlenia. Pre lepšiu viditeľnosť a orientáciu v danom priestore. V niektorých častiach interiéru je totiž naozaj tma, pretože v nich nie je dostatok prirodzeného denného svetla. Práve preto sa musíme spoľahnúť na niekoľko zdrojov umelého osvetlenia, hoci ani tie najkvalitnejšie nebudú mať ten prirodzene zdravý účinok. Iste, poskytnú dobrú viditeľnosť, ale vždy je vítané, ak do priestorov vniká hlavne denné svetlo.

vnútrajšok domu

Asi nie je nutné vysvetľovať, že prirodzené svetlo v našom živote potrebujeme. A to aj v interiéroch, kde pravidelne pracujeme, respektíve kde pravidelne bývame a potrebujeme sa cítiť fit. Istotne aj vy máte po určitom čase potrebu napríklad odtiahnuť závesy, roztvoriť žalúzie a podstúpiť podobné kroky, aby ste svoj priestor obohatili týmto vonkajším svetlom. Existuje však aj iné, veľmi funkčné riešenie!

Faktorom, čo vytvára v našom bývaní tmavé miesta, sú v nemalom prípade dvere. Úplne opačný efekt ale vedia prinášať v prípade, ak pôjde o sklenené dvere na mieru, čiže tie vyrobené zo skleneného materiálu.

Respektíve z materiálu, čo má schopnosť prepúšťať prienik svetla a šíriť ho ďalej. A tým je práve sklo. Okrem dokonalej priesvitnosti dosiahneme vzdušné priestory, čo síce budú opticky rozdelené, ale budú zároveň dokonale prehľadné. Budú tvoriť funkčný celok, hoci viditeľne rozdelený na požadované časti.

stena, stolík, hodiny

Je to tiež dôvod, prečo sa spoločne so sklenenými stenami využívajú napríklad v kancelárskych priestoroch. V neposlednom rade ich vidíme aj v nákupných centrách a svoje miesto si postupne nachádzajú tiež v moderných rodinných interiéroch. Okrem priepustnosti svetla sa dvere alebo steny zo skla môže pýšiť schopnosťou opticky zväčšiť priestory a zároveň ich štýlovým spôsobom zmodernizujú.