Podnikanie

Liečte svoje kŕčové žily, kým nie je neskoro.

Nohy si treba hýčkať a starať sa o ne. Už len z toho dôvodu, že musia počas celého dňa vynaložiť tak ťažkú prácu – niesť celú váhu tela pri presúvaní sa alebo sedení. Nečudo, že to, čo vás zvyčajne bolí, keď prídete večer domov z práce, sú práve nohy. Ale čo v prípade, že bolesť nôh sa stáva každodenným problémom? Dokonca sa vám na nohách začali objavovať viditeľné kŕčové žily, metličky, nohy vám opúchajú, tŕpnu, mávate kŕče alebo rôzne kožné defekty? Vtedy treba zbystriť pozornosť. Žily trpia v rovnakej miere ako vaše nohy. Krv v nich nesprávne prúdi, hromadí sa a spôsobuje poškodenie stien žíl. Kŕčové žily, metličky a iné prejavy žilového ochorenia sú na svete. Môžete skúsiť riešiť tento problém nosením dlhých nohavíc, podstatu však nevyriešite. Skôr naopak. To, čo spočiatku vyzeralo ako čisto kozmetický problém, dokáže postupne prerásť do závažného ochorenia. Krvné zrazeniny majú za následok život ohrozujúce stavy, ako napríklad pľúcnu embóliu, zástavu srdca a podobne. Čo sa teda dá s tým všetkým robiť a musia sa riešiť kŕčové žily na nohách liečbou http://www.venasum.com/stranky/ochorenia-zil/krcove-zily.php?

Nohy2

Aj napriek tomu, že výraznou mierou ovplyvňuje vznik ochorenia genetika, správny životný štýl netreba odstaviť na druhú koľaj. Odporúča sa pravidelný pohyb, najlepšie aeróbny, s použitím športových kompresných ponožiek. Kompresné ponožky a pančušky sú výborným doplnkom aj pri iných činnostiach. Ďalej je to vhodná strava, pohánka, vláknina a podobné potraviny spevňujúce steny ciev, obmedzenie alkoholu, cukru a tukov.

Noha

Pite veľa tekutín. Pri dlhom státí, sedení v práci alebo na cestách sa snažte aspoň trochu cvičiť a ponaťahovať si nohy kedykoľvek sa vám dá. Ak už máte výrazné alebo bolestivé kŕčové žily na nohách, liečba môže prebiehať pomocou liečiv alebo aj rôznymi typmi operatívnych zákrokov. Moderné žilové centrum Venasum je práve na tieto postupy ten pravý špecialista.