Www

Všetko potrebné info o objednávkach z čínskych e-shopov

Internetoví užívatelia Slovenska, rovnako tak ako aj Česka, sa stávajú štatitisticky veľmi častými zákazníkmi čínskych e-shopov!

vánoční nákupy

Ale možno tento fakt nebude znieť tak prekvapujúco ak reálne posúdime, že ceny v takýchto e-shopoch sú skutočne výhodné a to aj vďaka skvelej možnosti, kedy sa za poštovné neplatí žiaden poplatok. V Číne sú totiž služby spojené s poštovou donáškou bezplatné. Odzrkadlí sa to na sympatickejšej a výhodnejšej cene, pričom si stačí objednať čokoľvek, aj nejaký skutočne lacný a menší produkt, poskytovateľ na odoslaní zásielky nič neprerobí. Neexistuje minimálny limit. Vlastne údajne až 60 % nákupov z čínskych e-shopov sú objednávky, ktoré nedosahujú výšky ani 20 eur. Príplatok za dovoz priplatíte iba v prípade, ak je výška sumy za objednávku vyššia než 22 eur. Tento zákon o príplatku za objednávku drahšiu ako 22 eur je však relatívne nový, pochádza z roku 2016, konkrétne 1. mája 2016.

nákup přes internet

Môžeme sa však veľmi ľahko stretnúť s následujúcou situáciou. Cez čínsky e-shop nájdete skvelý tovar za nízku cenu, skontrolujete si objednávku, so záverečným oboznámením o finálnej sume ste spokojní, tak objednávku záväzne odošlete. Netušili ste však, že asi tak o dva týždne nájdete vo svojej poštovej schránke oznámenie z colnice, kedy budete musieť zaplatiť 20% z DPH a plus iné, o niečo menšie poplatky, za vybavenie colnej kontroly. Ak sa Vám takýto prípad stal, nie ste vôbec jediným.

eshop

No poznáme určité  e-shopy ako napríklad Gearbest, ktoré do svojich ponúkaných služieb dopravy pridali možnosť dovozu cez EU Express, ktorá si žiadne poplatky za prevoz a vybavovanie nežiada. Ak využijete túto možnosť prepravy, žiaden lístok s upozornením očakávať nemusíte. Ale nevravím, že túto službu poskytuje každý čínsky e-shop, musíte byť pozorní, alebo teda prinajhoršom využiť inú formu dopravy, kedy zrejme budete museť po cca 2 týždňoch určité služby preplatiť.