Kultúra

Výber najlepších slovenských kultúrnych podujatí počas letných mesiacov

Naše hlavné mesto opäť ponúka pestrú škálu spoločenských predstavení aj pod holým nebom v rámci Staromestského kultúrneho leta 2019, ktoré je v plnom prúde. Chceli ste niekedy v živote vyskúšať jogu? Teraz máte príležitosť, pretože v Medickej záhrade budete môcť po celý august cvičiť jogu spolu so špičkovými trénermi. A ak nie ste fanúšikom jogy, je tu pre vás pripravená aj letná čitáreň, rôzne besedy so zaujímavými hosťami či predstavenia pre malých aj veľkých.
 fontána.jpg
Okrem Medickej záhrady sa určite pozrite aj do okolia Zichyho paláca. Ochotnícke divadlá z rôznych kútov Slovenska a Čiech si tu pre vaše potešenie pripravili predstavenia ako Řeči, CABARET revue či Čo sme komu urobili? Na Hviezdoslavovom námestí nájdete altánok s tvorbami lokálnych umelcov. Do toho vám budú hrať piesne známych osobností, orchestre aj dychovky.
 
Ale nezostávajme len v Bratislave. Priaznivci stredoveku si určite prídu na svoje v Starej Ľubovni počas Medzinárodnej stredovekej bitky. Počas celého mesiaca herci v prezlečení za dobových rytierov si zmerajú svoje sily v rekreácii bitky o hrad Ľubovňa. Podobná akcia na vás čaká aj v prvú augustovú sobotu na hrade Devín. Chýbať nebudú dobové tance, recitál stredovekej hudby a rytiersky turnaj.
 
Nezabúdajme ani na náš národný symbol – Vysoké Tatry. 16. augusta sa koná už tradičný Národný výstup na Kriváň. Milovníci veľhôr si tak tiež prídu na svoje. Tento výstup bude venovaný významným slovenským jubileám ako 100. výročie založenia Tatranského spolku turistického a 160. výročie narodenia Aurela Bohuslava Stodolu.náměstí.jpg
 
Pokiaľ smútite za Pohodou a žiada sa vám viac kvalitnej muziky, príďte do Trnavy na Trnavský jazzyk. Tento jedinečný festival sa bude konať na dvoch miestach – na Nádvorí a vyvrcholí v Mestskom amfiteátri. Ponúkne širokú paletu hostí z domácej, no najmä zo zahraničnej hudobnej scény a najlepšie na tom je, že celý festival je úplne zdarma!
 
Tak na čo ešte čakáš? Hor sa za kultúrou!