Podnikanie

Zisk Samsungu v 2. štvrťroku sa pravdepodobne znížil na polovicu

Najväčší svetový dodávateľ pamäťových čipov DRAM a NAND je tiež najväčším svetovým výrobcom smartfónov, čo je trh, kde je čipový klient Huawei na druhom mieste. Spoločnosti na celom svete boli nútené obmedziť obchod s Huawei, aby vyhoveli obchodným sankciám USA voči spoločnosti Washington, ktorá považuje bezpečnostné riziko za nebezpečné.tablet.jpg
 
"Koľko Huawei bude používať čipy dopredu, je určite faktorom, ktorý má vplyv na ceny," povedal analytik Jay Kim v Sangsangin Investment & Securities. "Keď nie je veľa hráčov, ktorí by si mohli kúpiť žetóny namiesto Huawei, potom musí znížiť ceny, aby ich predal."
 
Aj keď výnosy z čipov zaznamenali pokles zo zníženého štandardu Huawei, smartphone spoločnosti Samsung Electronics Co Ltd ( 005930.KS ) bude pravdepodobne profitovať z poklesu až o 40% v medzinárodnom predaji mobilných telefónov Huawei. Zatiaľ však spoločnosť Huawei Technologies Co Ltd má dostatočne silnú podporu doma na najväčšom trhu so smartfónmi na svete, aby si udržala svoje globálne hodnotenie.
 
Napriek tomu, predaj čipov prináša väčšinu zisku spoločnosti – viac ako dve tretiny – a nasýtený trh so smartfónmi a klesajúci dopyt z dátových centier znížili ceny.
 
Ceny za DRAM čipy, ktoré poskytujú zariadenia s dočasnými pracovnými priestormi a umožňujú im plnohodnotné úlohy, sa v druhej polovici roka pravdepodobne nezopakujú, povedal analytik Avril Wu v technologickom výskumníkovi TrendForce. Okrem toho povedala, že pre spoločnosť Samsung bude ťažké odstrániť svoj inventár až do prvej polovice roka 2020.volání.jpg
 
Spoločnosť Samsung pravdepodobne v piatok vyhlási 60-percentný pokles prevádzkového zisku v apríli až júni na 6 biliónov wonov (5,14 miliardy USD), podľa Refinitiv SmartEstimate, ktorý je založený na odhadoch 29 analytikov, pričom odhady analytikov sú historicky presnejšie väčšia váha.