Produkty

Angelika, tornádo a hliníkové okno

„Miluno, tos neviděl, to je tornádo, pojď dolů“, hovorí vzrušený, rozochvený hlas v známom videu, natočenom v jednej moravskej obci, nedávno ťažko skúšanej besniacim živlom. Čo bolo ďalej, na videu nie je, ale vieme si domyslieť. Údiv, zúfalstvo, hnev, potom precitnutie, vyhrnutie si rukávov a odhodlanie, dať si interiér domu zničený vetrom a vodou čo najskôr do poriadku. Ale nemuselo to tak byť. Príbeh sa mohol odohrať aj takto:

Živel za oknom

– Miluno, to je tornádo, poď dole, schovaj sa !

– Daj mi pokoj ty hňupe, kukám Angeliku !

– Rýchlo, už je to tu, nech ťa ten víchor neodnesie !

– Ty jeden zábudlivý hňup, ty nevieš, že máme nové, hliníkové okná od LM Montu ? Zabudol si, ako si v lakomstve blúznil zo sna…“ cena hlinikových okien…“ ? Tie niečo vydržia ! Pevné hliníkové rámy, hrubé izolačné trojsklá, čoho sa bojíš ? Tornádo sa bojí ! Našich okien…

– Milujem ťa Angelika, znie roztúžený Žofrého hlas v pokojnej obývačke tejto moravskej rodiny a Miluna sa ďalej nerušene necháva unášať známym filmom, pretože jej hliníkové okná od LM Montu majú aj skvelé zvukovo-izolačné vlastnosti.

Hliníkové okná cena… Áno, cena je vyššia, ako u bežných, najmä plastových okien. Ale značne väčšie sú aj výhody hliníkového okna. Hliník je ako materiál oveľa pevnejší, vydrží väčšiu záťaž hrubými, izolačnými sklami. Vďaka tejto výhode, rámy môžu byť výrazne štíhlejšie a presklená plocha väčšia, čo pôsobí veľmi elegantne. Navyše farby a lesk rámov sú oveľa stálejšie, celková životnosť hliníkového okna je dva až trikrát dlhšia, nutnosť údržby takmer nulová. Lepšie odoláva počasiu, akýmkoľvek poveternostným vplyvom a, čo je rozhodne tiež dôležité, aj požiaru. Netreba sa báť ani prestupu chladu tepelnými mostami. Chlad je v modernom hliníkovom okne zastavený technologicky tak, že jeho tepelná izolácia sa vyrovná, alebo aj predčí okná plastové. A pre najnáročnejších možno do nich nainštalovať elektrické, aj diaľkové ovládanie otvárania a zatvárania.

Otvorené hliníkové okno

– No veď za tú cenu, frfle znova Milunin zákonitý…

– Daj mi pokoj s cenou, ty lakomec ! Len si to spočítaj ! Za 80 centov na deň máš do konca života pokoj s oknami…aj s tornádami.

Miluna má pravdu. Za pár centov denne vás našimi hliníkovými, dokorán otvorenými oknami spojíme s celým svetom. A keď príde tornádo, len ich zavriete…