Produkty

Postav dom

Rozhodli ste sa postaviť si rodinný dom, vilu alebo bungalov? Radi Vám pomôžeme so stavebnými,,papierovačkami,,. V prvom rade budete potrebovať projekt domu respektíve Vašej stavby. Ten Vám vypracuje projektant podľa Vašich predstáv a prianí. Projekt pre stavebné povolenie je veľmi dôležitý, bez neho by ste nezískali stavebné povolenie.

projekt domu

Tento projekt stavby obsahuje projektovú dokumentáciu, sprievodnú a technickú správu, všetky dôležité výkresy, pohľady stavby, jej prierezy, pôdorysy, krov, výpisy použitého materiálu, rozpočet potrebný na stavbu, projekt požiarnej ochrany, projekt napojenia inžinierskych sietí, projekt zateplenia stavby a tak ďalej. Cena takéhoto projektu závisí od jeho zložitosti a detailov, no taktiež od daného terénu na ktorom sa bude stavba stavať. Potom, ako máte projekt a jeho kompletnú dokumentáciu vypracovanú Vás už od stavebného povolenia delí len podanie žiadosti na stavebné povolenie. Túto žiadosť je potrebné podávať na stavebnom úrade podľa okresu v ktorom bude stavba postavená. Podmienky podávania žiadostí na stavebné povolenie sa líšia podľa daných okresov, preto je dobré si ich vopred zistiť na stavebnom úrade práve tohto dotknutého okresu, čo všetko je potrebné predložiť pre vydanie stavebného povolenia.

projekt domu hotovo

Čo sa týka poplatkov za podanie žiadosti a vystavenie stavebného povolenia, tieto sú v každom okrese na stavebných úradoch rovnaké, no rátajte s príplatkami za možné oneskorenie či nedodržanie termínu dokončenia stavby, či v prípade zmeny užívania stavby. Ak sa chcete tomuto všetkému vyhnúť a nebaví Vás behať po úradoch a papierovať, obráťte sa na odborníkov. Mnohé stavebné firmy ponúkajú možnosť vypracovania a vybavenia rôznych právnych úkonov spojených s administratívou a legislatívou. Takzvaný inžiniering Vám ušetrí mnohé vybavovania a čas. Jeho cena závisí od spoločnosti a od daného okresu v ktorom chcete stavať.