Produkty

Kupujte iba kvalitné matrace.

Často v mnohých reklamách počujete, že kúpou nového matraca urobíte niečo pre svoje zdravie, zlepšíte svoj spánok, pomôžete svojej chrbtici. Môžeme s týmto súhlasiť, no nie úplne. Podstatné nie je kúpiť si nový matrac, ale kúpiť nový KVALITNÝ matrac. A to už je poriadny rozdiel. Dnes je totiž na trhu obrovské množstvo rôznych firiem, ktoré ponúkajú matrace rôzneho zloženia a nie práve najvyššej kvality. Takže ak hľadáte matrac na spanie, mali by ste siahnuť po renomovaných overených značkách.

kvalitný spánok

No a pri kúpe by ste mali klásť dôraz na niektoré kritériá, ktoré budú pre váš kvalitný spánok veľmi dôležité. Asi jednou z prvých je nosnosť matraca. Je totiž rozdiel kupovať matrac pre 50 kg vážiacu ženu a 150 kg vážiaceho muža. Zloženie týchto matracov rôznych nosností je dosť rozdielne. A ak chcete, aby matrac vydržal naozaj dlho bez zmeny kvality, vyberte správnu nosnosť toho vášho. Rovnako dôležitý je faktor tvrdosť matraca. Tu záleží výber hlavne od vašich osobných preferencií. Tu napríklad platí, že pri spánku na chrbte je vhodný tvrdší matrac, mäkší matrac je pre starších ľudí. No ak kupujete od kvalitného výrobcu, tak v ponuke sú aj matrace, ktoré majú rôzne stupne tvrdosti. Každá strana má inú tvrdosť. Najviac obľúbené sú tvrdosti 3 a 4 na jednom matraci.

mladá rodinka

Veľmi zanedbávaným kritériom no o to dôležitejším, je zónovanie matraca. Dnes už každý kvalitný matrac musí mať aspoň 3 zóny tvrdosti. Tieto rôzne zóny sa prispôsobujú krivkám ľudského tela. Inú tvrdosť potrebujete trebárs pod bokmi a inú pod hlavou. Takéto zónovanie matraca je obzvlášť dôležité pre ľudí, ktorí majú zdravotné problémy. Vyškolení predajcovia vám určite dôkladne na predajni vysvetlia, aké zóny tvrdosti majú jednotlivé matrace a samozrejme, že aj v e-shopoch na internete sú tieto zónované matrace patrične označené.

A ešte jedna dôležitá rada na záver. Pred kúpou matraca si poriadne premerajte vašu posteľ, prípadne starý matrac. Ak kúpite matrac zlých rozmerov, budete spať najskôr pri posteli na zemi.