Produkty

Športovanie vôbec nemusí byť náročné, ak viete ako na to

Prvým dobrým dôvodom k tomu aby ste vo vybranej športovej oblasti vynikli je nájsť niečo čo vás skutočne zaujme. Aby ste sa ale dopracovali k úspechu musíte by nielen šikovný, trpezlivý a vytrvalý ale je potrebné k vybranému športu zaujať aj ten správny postoj.

fitnes

Zabezpečte si kvalitnú výbavu.Neexistuje šport pri ktorom by ste nepotrebovali nejaké vybavenie. Ak nemáte príliš veľa finančných prostriedkov zamerajte sa skôr na športy kde toho veľa netreba. Napríklad taká snowboardová sezóna môže riadne prevetrať váš účet, oproti tomu na beh budete potrebovať „len“ kvalitnú obuv a bežecký dres.

Nastavte si ambiciózne ale reálne dosiahnuteľné ciele.To však neznamená aby ste si dali limit, že do roka pôjdete na olympiádu, miesto toho porozmýšľajte kde by ste chceli byť po roku športovania. Doprajte si dostatok času a svojplán si rozdeľte na niekoľko menších cieľov.

kola

Buďte dobrým športovcom!Pod slovíčkom „dobrý“ si nepredstavujte vyššiu rýchlosť alebo väčšiu silu. Byť dobrým znamená pozitívny postoj k ostatným spoluhráčom. Ak prehráte zápas alebo vás niekto porazí, prijmite prehru a preukážte úctu víťazovi, získate tým rešpekt.
A ak svoju prehru povýšite na skúsenosť, môžete prísť na príčinu vášho zlyhania.

Počas zdokonaľovania sa, si pridávajte postupne ďalšie a ďalšie výzvy.Tréning povýšte na každodenný rituál. Vaše telo sa prispôsobí a vy sa budete neustále zlepšovať. Bodybuilderi alebo silovo orientovaní športovci to robia tak, že zvyšujú počet opakovaní alebo pridávajú hmotnosť na náradí s ktorým pracujú.

běžky

Naučte sa byť trpezlivý! Ak nie ste trpezlivý budete skúšať pokročilejšie techniky dlho predtým než získate kvalitné základy. Človek je tvor od prírody netrpezlivý a ak nevidí okamžité zlepšenia automaticky stráca motiváciu. Zapamätajte si, že vždy sa nájde niekto kto bude od vás lepší. Vy sa však držte svojich cieľov!

Prijmite kritiku.Naučte sa rozlišovať medzi konštruktívnou kritikou a sarkastickými poznámkami. Ak sa naučíte držať svoje ego pod kontrolou, budete otvorení voči akejkoľvek kritike.