Krása

Šampúch

Šampúch nie je samozrejme normálny pán. Ale pre mňa je aj tak VEĽKÝ PÁN. Hlavne pre moje vlasy a vlasy mojich detí. Deti sú v puberte. A ako iste poniektorí z vás z osobnej skúsenosti viete, človeka Pubertu len tak niečo nepresvedčí. A obzvlášť niečo, čo mu odporučí rodič. Lenže on to dokázal. Urobila som ÚPLNE SAMA mexickú vlnu. Takú tú, čo musí na zápasoch robiť CELÝ ŠTADIÓN DIVÁKOV. A ja som to dala od nadšenia sama!

vlasy

Ako to dokázal?

 
Viem. Prezradím aj vám, aby ste aj VY VEDELI a mohli šíriť dobré meno šampúcha ďalej.
Takže šampúch je šampón. Nepredstavujte si nijakú krásnu umelohmotnú fľaštičku s penivým obsahom. Vyzerá ako pampúch a pretože je tuhý, tak ho môžu zabaliť aj do papierovej krabičky alebo papierového obalu. A veru to aj pre úctu k prírode robia. Teda, nie že by to bol naozaj pampúch. Iba sa na neho podobá. Šampúch je teda slovná hračka pre „šampón“ a „pampúch“. Dobré, nie? Toto chutné pomenovanie vymysleli v roku 2014 v slovenskej značke Ponio. A úplne ten názov zľudovel.

Takže, už vieme, že ide o tuhý šampón, ale nevieme prečo. To preto, lebo klasický tekutý šampón obsahuje z najväčšej časti vodu. No a múdrych ľudí napadlo: NAČO NOSIŤ DOMOV VODU, keď vodu doma máte? A tak si kúpite iba pampúch zložený z ingrediencií, ktoré doma nemáte a vodu pri umývaní vlasov dodáte vlastnú. Čo sa týka zloženia – a to je na tom rovnako fantastické ako absencia vody – ide o ÚPLNE PRÍRODNÉ PRODUKTY. Obsahuje tenzidy rastlinného pôvodu, extrakty z liečivých rastlín, prírodné oleje a podobne. Zloženie sa líši od toho, na aký typ vlasov sú určený. A neexistuje typ, na ktorý by ste šampúch nenašli. A ani človeka. Je totiž vhodný pre žienky, mužíkov, aj detičky.
Ešte si teda povedzme, ako sa používa.
Je to jednoduché. Vlasy si namočíte. Vezmete šampúch do ruky a pošúchate si s ním vlasy. Potom šampúch odložíte na suché miesto, napríklad do mydelničky, a prstami si ho na vlasoch rozpeníte. Potom už vlasy iba opláchnete.

list

A výsledok?

 
Výsledkom budú vaše čisté, kvalitné, lesklé, hydratované, dobre sa rozčesávajúce vlasy. Naozaj, mám to vyskúšané.
Takže toto je moja nová láska. Myslím, že bude aj vaša. Vyskúšajte, priatelia.