Krása

Manikúra je zábava

Manikúra je pre niekoho povinnosťou pre iného relaxom a zábavou. Pri manikúre môžete využiť svoju kreatívnu stránku a navyše sa aj zabaviť. Je to príjemná forma relaxu. Môžete vymýšľať rôzne vzory a striedať farby od výmyslu sveta.
Najzábavnejším je kreslenie na nechty. Môžete kresliť čokoľvek čo vás napadne. Hľadajte inšpiráciu vo videách a skúšajte! Chce to iba tréning a pôjde to. Ak vám kreslenie nejde skúste rôzne nálepky na nechty. Výber je dnes už veľmi široký a určite si niečo nájdete podľa vašich predstáv.

nehty

Možnosťou sú aj rôzne vodné techniky. Pri tomto namáčate nechty do vody a takýmto spôsobom sa vytvárajú rôzne vzory. Vyžaduje si to viac času no ak to pre vás nie je problém tak smelo do toho.

Gélové nechty

V posledných rokoch si obľubu získali aj gélové nechty. Nemusíte na nich chodiť len ku kozmetičke ale môžete ich vyskúšať robiť aj doma. Je to skvelá forma zábavy. Určite tým vyplníte čas a nájdete v tom záľubu. Môžete potom spraviť nechty aj svojim kamarátkam a určite sa potešia. Gély zoženiete v rôznych farbách. Môžete si vybrať klasické alebo matné. Aj pri gélových nechtoch existuje množstvo techník, ktoré sa používajú. Posledným trendom boli práve matné nechty alebo baby boomer technika.

Nech už si zvolíte čokoľvek je potrebné aby ste mali pevné nervy a venovali tomu svoj čas. Niektoré techniky sú zložitejšie a vyžadujú si preto aj dlhší čas a väčšiu trpezlivosť.

manikůra

Pri tejto záľube potrebujete aj rôzne pomôcky, ktoré vám uľahčia prácu. Nehovoriac o lakoch alebo rôznych nálepkách a ozdôb na nechty. Určite budete potrebovať kvalitné pilníky, odlakovače, olejčeky a ďalšie potrebné veci.
Je dôležité aby ste nechty aj vyživovali rôznymi krémami alebo olejmi. Ak sú nechty správne vyživené potom sa dajú ľahšie upraviť. Základom dobrej manikúry sú teda zdravé nechty.