Podnikanie

Zostanú tu po dnešnej generácii nejaké skutočné fotky?

Disky v počítačoch sa vyrábajú so stále väčšou kapacitou, a to isté sa dá povedať o dnešných pamäťových kartách. Vlastne aj prenosné zariadenia ako smartphony už nemajú ten interný úložný priestor najmenší- na 32 alebo 64 GB sa vám pokojne zmestí kopec snímok, obrázkov, hudobné súbory + ešte nejaká tá hra. Možno sa ale aj vy radíte k ľuďom, pre ktorých je takáto kapacita neakceptovateľná a automaticky si musia dokúpiť minimálne 128 GB pamäťovú kartu. A hlavným dôvodom sú hlavne fotky- kopec a hromada fotiek a dobrý pocit z toho, že nebudú limitovaní tým, koľko a kedy ich budú chcieť spraviť a následne uložiť. Nehovoriac o tom, že títo ľudia majú ďalšie stovky a tisíce fotiek uložených ešte vo svojom počítači, kde ich majú aj potriedené.

počítač Apple

Áno, v takomto prípade nie sme výrazne limitovaní tým, koľko fotiek môžeme spraviť. Ale aj napriek tomu sa stáva u ľudí obľúbená služba vyvolanie fotiek presov, resp. tlač a vyvolávanie fyzických fotografií.

Ako sme si vysvetlili vyššie, dôvodom ani tak nemusí byť limitovaný úložný priestor. Veľakrát je ten dôvod iný a v podstate opačný. Stále viac ľudí si uvedomuje, že keď má na úložiskách povedzme 1000 fotiek a aj keď ich majú potriedené, stále sa to proste nevyrovná tomu, ako keď máte takýchto fotiek možno oveľa menej, ale sú vyvolané a majú skutočnú hodnotu.

  • Keď máte starostlivo vyvolaných niekoľko pár či desiatok fotiek, ale tých, ktoré za niečo stoja.

fotky, zážitky

Je to proste pasia vybrať v tom nekončiacom mori súborov niekoľko snímok, ktoré sú pre vás tie najvzácnejšie a tieto si necháte zvečniť. Vyčleníte ich. Nebudú z nich len súbory v počítači, ale darujete im podobu skutočných fotiek. Takých, ktoré môžete umiestniť do fotoalbumu, ktoré si môžete podávať z ruky do ruky alebo ich niekomu dať ako originálny darček.

Naši rodičia nemajú toľko fotiek, ako my na svojich úložiskách. Zato ale majú vyvolané tie najhodnotnejšie, ktoré sa nikdy nevymažú a ktoré majú vždy po ruke.

  • Teraz je čas na to, aby tu nejaké fyzicky hmatateľné snímky zostali aj po nás.