Bývanie

Aby bol byt domovom

Bývať neznamená len prísť do bytu, niečo si uvariť, najesť sa, ľahnúť do postele, spať a znova odísť. Vo svojom byte sa musíte cítiť najpríjemnejšie a po celom dni sa tam musíte tešiť. Musí to byť vaša oáza pokoja kde sa cítite ako doma, no musíte si byt zariadiť tak ako sa vám páči, dať doň to čo máte radi a čo vás robí šťastnými.

nábytek

V prvom rade nemajte svoj byt preplnený rôznymi vecami, ktoré nie sú potrebné a len zaberajú miesto v byte. Taktiež nemajte byt tmavý, ako kôlňu. V takom byte sa nikto necíti príjemne, ba dokonca sa tam cíti stiesnene a pôsobí veľmi depresívne. Preto svoj byt presvetlite, vymeňte staré tmavé závesy za niečo svetlejšie čo vám byt presvetlí a prenikne doňho viac svetla. Hneď sa budete cítiť lepšie ak budete mať dostatok denného svetla.

interiér

Buďte trošku sentimentálny a obklopte sa vo svojom byte fotografiami svojich blízkych. Dnes je množstvo možností ako si poukladať vaše obľúbené fotky v byte. Môžete ich klasicky dať do rámčekov a niekam položiť či zavesiť. No môžete si vytvoriť rôzne koláže z obľúbených fotiek a dať ich na nejakú nástenku, napichnúť ich na korkovú nástenku či pripevniť pomocou motúzika.

Vyzdobte si byt kvetmi, možno sa to nezdá no živé veci v byte spravia veľa. Budete sa cítiť lepšie ak budete žiť aj s kvetmi, nie len medzi štyrmi betónovými stenami. Kvety vám dodajú potrebný kyslík, energiu a naplnia vás dobrou náladou. S kvetmi budete šťastnejší.

pokoj

Medzi ďalšie živé veci, ktoré robia z bytu domov patria deti a zvieratká. Detský smiech či havkanie vášho chlpáča, ktorý sa teší z vášho príchodu domov, robia z bytu ten pravý domov plný lásky a radosti.

Naplňte si svoj domov doplnkami, ktoré máte najradšej. Niekto preferuje vázy z krištáľu, niekto zas rôzne chlpaté a teplé doplnky, vo forme kobercov, vankúšov či teplých diek, iný zas chcú čo najmenej vecí.