Bývanie

Bývať sami je na nezaplatenie

Máte po svadbe a riešite dilemu bývania? Môže byť aj to, že ste zatiaľ len snúbenci a aj tak vám táto otázka blúdi hlavou každý večer a spoločne to intenzívne riešite. Rozhodovanie či bývať osamote  alebo ostať pri rodičoch pod ich ochranou a v ich dome býva vždy ťažké. Nikomu nechcete ublížiť a chcete každému len dobre. Všetko záleží od situácie v akej sa nachádzate, aké máte možnosti a v prvom rade čo chcete vy dvaja. V živote každý z nás riešil túto životnú udalosť a každý jeden zažil iný príbeh.

vila

Rozhodujte sa vždy srdcom
Dôležité  je aj pre vzťah aj pre manželstvo si sadnúť si a rozprávať sa. Ujasniť si trebárs pri poháriku vínka medzi štyrmi očami, čo z vás každý jeden chce. Nie len od života, od vzťahu, ale aj to kde by chcel bývať. Do úvahy môže prichádzať nie len rodičovský dom, ale tvrdý oriešok môže byť aj to, ak sa neviete dohodnúť, či budete bývať v dome alebo v byte. Nebojte sa a hladujte kompromisy. Zvážte plusy a mínusy každej nehnuteľnosti a pustite sa do toho.

rodina

Generačný dom alebo hypotéka
Otázka bývania v dnešnej dobe už nie je taká zložitá. Máte veľa možností. Samozrejme to záleží aj na vašej finančnej situácii aj na tom, či vám vie niekto pomôcť – myslím finančne v rodine, napríklad rodičia. Ak máte dobré vzťahy a dostatočný priestor v dome, tak nemáte dôvod brať hypotéku a zadlžiť sa na celý život. No ale svoje je svoje a dobré vzťahy nemusia byť navždy.
Plusom bývania s rodičmi v jednom obydlí je to, že keď si založíte rodinu nebudete musieť riešiť problém, kto vám postráži deti. Veľkým mínusom je to, že aj keď možno vaša svokra býva s manželom vo vile na okraji mesta, vždy sa vám budú starať do života a nebudete mať to pravé súkromie ako keby ste boli sami a vo svojom. Vravíte si, že budete bývať na rôznych poschodiach? To je jedno, vždy budú vo vašej blízkosti a budete sa im musieť prispôsobovať, napríklad ak pôjdete na nákup alebo keď svokra pôjde k zubárke a vy ju proste budete musieť ísť odviesť, lebo nemá auto. Ak sa teda rozhodnete pre možnosť bývania s niekým a nie sami, najdôležitejšie je to, že si musíte určiť hneď na začiatku pravidlá. Aby neskôr nedošlo ku konfliktom.

Myslite na to, že ak môžete si vziať úver tak sa dajte do toho, bývať sami je na nezaplatenie a stojí to za to. Je super, keď si všetko nájdete tam, kde ste si to ráno pred prácou necháte a nemusíte byť v strese, že vás mama vyhreší za neumytí riad.