Kultúra

Akí sú Taliani?

Na svete existuje určite veľmi veľa kultúr, ktoré by sme mali obdivovať a z ktorých by sme si mali brať príklad. Vždy je to však hlavne o tom, aká kultúra nám je sympatická a čo sa nám na nej konkrétne naozaj páči. Ak si myslíme, že by sme mali niektorú obdivovať, je to spôsobené tým, ako žijú, ale veľmi často aj tým, kde žijú. Keď je nám sympatické miesto, veľmi často nám býva sympatická aj kultúra v danej krajine a určite si ju aj nejakým spôsobom idealizujeme, aby sa nám čo najviac páčila. Nie je to však také ťažké, ako si myslíte. A je samozrejme len na vás, ktorá kultúra sa vám naozaj páči.

maska

Čo sa týka dovolenkových destinácií, Taliansko je určite jednou z nich. Radi chodíme do Talianska, veľmi milujeme taliansku kuchyňu a jednoducho máme často pocit, že ich poznáme. Aj keď pravda môže byť niekde úplne inde. Myslíte si, že poznáte taliansku kultúru a Talianov?

Nebojte sa a verte svojmu úsudku. Ak máte pocit, že by ste mali o Talianoch povedať, že sú ukričaní, tak áno, to naozaj sú. Sami veľmi dobre viete, že je to o nich aj známe a stačí, keď prídete do Talianska a bude to jedna z prvých vecí, ktorú si na nich všimnete. Sú skutočne veľmi ukričaní. Okrem toho sú však aj omnoho viac žoviálni a priateľskí ako my. Nehanbia sa za vami prísť a opýtať sa vás úplne čokoľvek, čo vám napadne. Hlavne chlapi takto reagujú na ženy, ktoré sa im páčia.

kuchař

Taliani však v prvom rade milujú nikam sa neponáhľať a mať na všetko čas. Veď už obedná pauza u nich trvá tri hodiny, o tom my môžeme iba snívať. Netreba však vešať hlavu. Je jasné, že všetko má svoje plusy a aj mínusy. Ale čo sa týka Talianov, sú určite veľmi hrdým národom. Len máloktorí vedia rozprávať po anglicky a sú hrdí aj na históriu, ktorá ich obklopuje. V každom prípade sú naozaj veľmi usmievaví a zhovievaví voči turistom. Tomu môžete veriť.