Kultúra

Red Dead Redemption 2- nová videohra láme rekordy, podľa kritikov je ešte lepšia, než GTA V

Z pohľadu kultúry spojenej s videohrami a ich fanúšikov sa posledné dni spomína predovšetkým jeden pojem- Red Dead Redemption 2. A k tomuto pojmu informácie o rekordnej, respektíve veľmi vysokej predajnosti behom doslova pár dní. Aby som bol konkrétnejší, tento nový titul stihol zarobiť neuveriteľných 725 miliónov dolárov behom troch dní a aby tých úspechov nebolo málo, kritika ju považuje za ešte vydarenejší kúsok, než GTA V. Kráľ v žánri open world tak bol prekonaný a na jeho miesto zasadá táto skvelá novinka. To znamená, že si ju v tomto článku musíme jednoznačne predstaviť.

jezdec

Aj toto dielo má na svedomí najúspešnejšie štúdio v oblasti tvorby open world hier, štúdio Rockstar Games, mimochodom tvorca sérií GTA. Kvalita tak už bola v podstate vopred zaručená, čakali sme len na finálnu a oficiálnu podobu. Na rozdiel od sérií GTA sa v hre Red Dead Redemption a jeho novom pokračovaní nachádzate na divokom západe, čo je skutočne originálny a zaujímavo pôsobiaci koncept. Ale tieto podrobnosti už pravdepodobne viete, presuňme sa tak k aktuálnejším informáciám a pasáži, na ktorú už zrejme čakáte.

  • Toto druhé pokračovanie údajne vznikalo až sedem rokov a pri jeho tvorbe sa zúčastnilo celkovo až niekoľko tisícok ľudí vrátane hercov, dabérov, dizajnérov, scenáristov, kontrolórov kvality, atď. Hra je už oficiálne v predaji i na slovenskom trhu a v slovenských e-shopoch za aktuálnu cenu cca 69 eur pre konzoly Xbox One a Playstation 4.

kolt
Nachádzate sa v roku 1899 na divokom západe, kde prežije iba ten najsilnejší. Našťastie pre vás, ste v gangu tých najdrsnejších chlapíkov. Nanešťastie, muži zákona všetky obávané gangy zneškodnili a vy ste nemali na výber nič iné, iba z daného mesta utiecť. No aby ste vôbec prežili, vaše kriminálne aktivity musia pokračovať. Nevraviac o tom, že vás tentokrát prenasledujú lovci odmien a samozrejme nasadení agenti.

Každopádne môžete opäť očakávať brutálnu akciu, pri ktorej budete musieť použiť rozum, ale predovšetkým silný adrenalín a odvahu.