Kultúra

Mladí kultúru buď počúvajú, alebo nosia

V dnešnej dobe vzniklo neuveriteľne veľa multižánrov a subkultúr, takže výber je naozaj pestrý. A čo je jediným cieľom tínedžera? Niekam zapadnúť. Nájsť tých “svojich”. Subkultúry sú často podtrhované originálnym módnym štýlom a rozmanitými hudobnými žánrami.

japonsko

·         Hudba: Vo svete influencerov sa často stane, že vyznávač určitej subkultúry nosí merch nejakej skupiny či speváka, no nemá rád, možno dokonca ani nepozná ich hudbu. Metalisti, rockeri, punkáči, veď to poznáte… Mladí sú plní nápadov a túžby niekam patriť, no zároveň si občas neuvedomujú pravý význam slova hudobná subkultúra. Štýlov kam sa môžu zaradiť je naozaj veľa, preto môžme aj na uliciach vidieť pestrosť.

bruslit
 
·         Móda: Úzko súvisí s hubou, nakoľko sa k určitému hudobnému žánru vždy viaže aj spôsob obliekania sa. Či už ide o farby, materiály, alebo doplnky. Móda je pre tínedžerov dnes naozaj dôležitá. Poukazuje na to, kým človek je a ako sa chce odprezentovať a hlavne zujať. Preto často nemajú problém investovať do drahších kúskov.
 
·         Lifestyle: Hudba a móda by sa vlastne dali spojiť dokopy, čím by vytvorili jednotné pomenovanie – životný štýl. Čo nosíš, čo počúvaš, kam chodíš – tým si. Keď máš na sebe napríklad kockovanú košeľu, klobúk a farebné vlasy, je úplne jasné, že tvoje playlisty tvorí hlavne drum and bass. Ak si rád priplatíš za drahé tenisky, značkové oblečenie, prípadne nosíš na krku nejakú tú zlatú retiazku, radíš sa do skupiny hiphopu, trapu či rapu.

koncert

Z toho vyplýva, že nech už vidíte tínedžerov pobehovať naozaj v hocičom, tak zrejme čím bizarnejšie sa vám to zdá byť, tým viac podtrhujú kultúru, ku ktorej sa prikláňajú. A verte či nie, za ceny svojich outfitov sú ochotní vysoliť poriadne mastné sumy. Ak chcete mať v dnešnej dobe napríklad tenisky, za ktorými sa každý otočí, budete ľahší aj o takých 300-400€.