Bývanie

Aké je naozaj byť minimalistom?

Tu je osem vecí, ktoré môžete očakávať, ak sa rozhodnete ponoriť do minimalizmu. Rovnako ako pri každom životnom štýle, má svoje výhody a nevýhody.

1. Keď sa niečo rozbije, bude vás to hnevať viac.
Je ľahké vzdať sa vecí na začiatku. Ale po masívnom vyradzovaní, vzdanie sa niečoho, je o dosť viac bolestivé. Veci budú mať pre vás väčší význam ako predtým, lebo ich nebudete mať tak veľa a z každého druhu vecí budete mať len zopár kusov.

stoličky

2. Trávite viac času nakupovaním, ale nakupujte menej.
Každé rozhodnutie o nákupe je oveľa dôležitejšie, keď ste minimalistom. Často strávite niekoľko mesiacov, aby ste sa rozhodli niečo kúpiť. Je ťažké nájsť tú správnu vec a je aj ťažké si vybrať, lebo minimalisti si nekupujú zbytočnosti. Budete tráviť viac času skúmaním, aby ste sa ubezpečili, že daná položka je presne to, čo potrebujete, a že sa vám to bude páčiť niekoľko rokov.

3. Ušetríte veľa peňazí.
Nebudete mať impulzné nákupy a zbavíte sa hromady vecí, ktoré ste zriedkavo používali. Takto si ušetríte nejaké peniaze radšej na kvalitné veci, ako by ste ich mali minúť na zbytočnosti, ktoré nebudete nosiť a ani používať. Toto je jedna z najlepších výhod minimalizmu, pokiaľ máte problémy s peniazmi.

truhlík

4. Naučíte sa jednu vec používať na viac účelov.
Všetko, čo budete vlastniť, má viac ako jeden účel. Poháre môžu slúžiť na pitie ale aj ako nádoby na potraviny alebo organizátory. Jediný stôl slúži ako jedálenský stôl a aj ako miesto na prípravu jedla. Nenájdete žiadne predmety vo vašej kuchyni na jedno použitie. Internet je plný užitočných rád, ako zmeniť veci alebo ich použiť na iné predmety. Takže sa stačí len inšpirovať a využiť zo všetkého, čo najviac.

5. Používate predmety až do úplného opotrebovania.
Každá vec, ktorú vlastníte, prináša do vášho života skutočnú hodnotu a užitočnosť. Budete tú vec používať až do úplného opotrebovania a až dokým sa totálne nezodrie. Je to veľmi dobré a praktické, taktiež vďaka tomu ušetríte peniaze.