Zdravie

Len žiadny zbytočný stres

Táto uponáhľane doba prináša so sebou do našich životov veľa situácii. Príjemné, ktoré nám robia radosť a vytvárajú úsmev na tvári a tie opačné, menej dobré. Môžeme hovoriť o rôznych problémoch, ktoré nás trápia, či už sa objavujú v práci alebo vo vašom vzťahu s partnerom. Alebo je to len nejaká banalita, ktorá nám berie spánok. Na každom kroku nás sprevádza stres, ktorý nemusíme pociťovať hneď, no každopádne sa nám neskôr prejaví na zdraví. Zvýši sa nám tlak, nestíhame sa najesť a podobne. Furt sa niekam ponáhľame a vlastne na nič nemáme čas. Ani na rodinu, nie to ešte pre seba. Spomeniete si, kedy ste si naposledy sadli a v pokoji vychutnali celú šálku teplej kávy?

stres

Dnes akoby čas plynul rýchlejšie, ale to nie je tak. Hodiny tikajú rovnako pre všetkých, len teraz si dávame na plecia nejako viacej úloh a potom nevieme čo skorej. Povinnosti sa nám kopia. Nič nestíhame a sme nešťastní. Tento zrýchlený mód, ale nemôže fungovať navždy, lebo sa zbláznime. Aj v zamestnaní zrazu robíme prácu akoby za dvoch. Minulý rok vám ešte pomáhala kolegyňa, ktorá ostala z dňa na deň práce neschopná a doteraz vám nedali náhradu, lebo nadriadený zistil, že to zvláda s prehľadom jeden pracovník. Ľudí nahrádzajú stroje, ale zdravie nám nik nevráti a ani sa nedá kúpiť. Preto musíme spomaliť, všetko si správne rozložiť, aby sme nemali toho naraz priveľa.

Keď sa aj niečo nepodarí, tak ako chceme nemusíme sa hneď opúšťať a všetkých naokolo obviňovať. Skúsme nájsť riešenie a zachovať si chladnú hlavu. Každá minca ma dve strany a na všetko sa nájde riešenie,. Zbytočne sa nestresujme, akurát nám to prinesie žalúdočné kŕče a nič s tým nevyriešime.

deprese

Každý jeden z nás určite zažil stres a vlastne sme sa naučili takto žiť. Zarábame peniaze, platíme účty, staráme sa o domácnosť a všetko stále dookola. Ale skúste niekedy vstať z postele s úsmevom na tvári, v kľude si dať s rodinou raňajky a užívať si danú chvíľu. Uvidíte aké je to super a ako vám to dobije energiu. Alebo vypnite na pár hodín telefón. Stretnite sa s kamarátkou v kaviarni a doprajte si koláč, veď taký rozhovor vždy príjemne padne. Alebo choďte do kina, či na nákupy. Stres sa dobre odbúrava aj pri cvičení, alebo sa vyberte s deťmi na výlet do prírody. Myslite na to, že vám nič neujde ak dnes nepôjdete po čerstvú šunku a pečivo. Sadnite si pred televízor a objednajte si pizzu, veď život bez stresu je úžasný.