Podnikanie

Twitter- Jednoduchá a zábavná pomôcka ako dať o sebe vedieť, alebo nájsť inšpiráciu

Sociálnu sieť Twitter údajne používa okolo 300 000 000 užívateľov a je populárnou stránkou hlavnou v USA, ale svojej obľube sa začína tešiť i v Európe a takisto aj konkrétne na Slovensku. "Tweety", teda príspevky na tejto sociálnej sieti sa šíria skutočne rýchlo a denne ich zbadá nespočetne veľa užívateľov. Práve kvôli tejto vlastnosti už Twitter nie je považovaný iba za komunikačný nástroj, ale aj za komerčný. Spoločnosti, firmy, služby, všetci môžu využiť tento v podstate veľmi jednoduchý, zato však efektívny nástroj, pôvodne určený k sociálnej komunikácii a spájaniu ľudí.

klávesnice

•         Na tejto sieti môžete pridávať ľubovoľné príspevky, tak prečo nie informácie o vašom podnikaní a určitú reklamu?
Tento web totiž funguje sympatickým spôsobom a to tak, že na ploche vidíte stručné textové správy od rôznych ľudí, ale aj inštitúcií, médií, celebrít,… Užívateľov tejto siete je skutočne veľa a ako vravím, okrem "bežných" užívateľov tu majú priestor i dôležité inštitúcie, populárni ľudia, vzdelané a úspešné spoločnosti,… tak si vyberiete iba ľubovoľných užívateľov, od ktorých budete prijímať obsah a naopak, niekto môže mať záujem zasa o vaše príspevky. Ide o nájdenie ľudí s podobnými záujmami či plánmi. Tým pádom môžete nájsť vhodných a spokojných budúcich zákazníkov, či možno aj obchodných partnerov.

Krátke /maximálne 140 znakové/ správy sú v tomto smere výhodou. Stručný obsah nezaberá veľa miesta a užívatelia tak majú možnosť vidieť a prečítať si príspevky od veľmi veľa užívateľov, v podstate pri jednej návšteve na tejo sieti. V poslednej dobe je možné a vlastne možno povedať bežné, príspevky upraviť i nápadným obrázkom alebo určitým videom.

displej

•         Možno sa pýtate, akú má Twitter prednosť oproti Facebooku?
Okrem rýchlej a prehľadnej orientácii v príspevkoch je to hlavne fakt, že na Twitteru vám  nemusí nikto nič schvalovať. Ak vás zaujmú "tweety" určitého užívateľa, nemusíte čakať na jeho odpoveď na žiadosť o priateľstvo, jeho obsah ktorý vás zaujíma je vám k dispozícii ihneď.