Zdravie

Choroby, ktoré spôsobujú zmeny nálady

Štítna žľaza
Porušenie funkcie tohto orgánu, sa odráža v ľudskom správaní. V prvom prípade je jedným z príznakov podráždenosť, hyper aktivita. V druhej – depresia, letargia, zlá nálada. Premýšľať o tom, je obzvlášť potrebné, napríklad ženy, ktoré majú nadváhu, opuchy, pocit tepla alebo chladu (alebo oboje, striedavo).

hněv

Encefalopatia
Podráždenosť a náladovosť, ktorou trpí mnoho starších ľudí je jeden z príznakov vekovej encefalopatie – dysfunkcie mozgu. Okrem toho tieto zmeny začnú nie je s príchodom dôchodku ale skôr – od 40-45 rokov.

ADHD
Syndróm hyperaktivity s deficitom pozornosti je v poslednom čase pomerne bežným problémom. Deťom sú problémy zvyčajne diagnostikované v základnej škole, keď je zrejmé, že ich nedbalosť a nepokoj spôsobuje ťažkosti pri výučbe. Predtým to môžu rodičia považovať za jednoduchú vlastnosť charakteru dieťaťa.

Strata sluchu
Nepríjemnosť a neznášanlivosť, ktoré sú ľahko pripísateľné charakteru dieťaťa, môžu byť v skutočnosti spôsobené tým, že trpí stratou sluchu. Možno rodičia ani nevedia o tom.

PMS a menopauza
Ani predmenštruačný syndróm ani menopauza nie sú chorobami, sú to prírodné obdobia v živote ženy. Ale obidve sú charakterizované drastickými výkyvmi nálady, od eufórie až po roztrhanie, spojené s výkyvmi hormonálnych hladín.

pěst

Diabetes mellitus
Diabetici, vrátane mnohých ľudí so zvýšenou úzkosťou, majú obdobia zlej nálady. Psychoterapeuti hovoria, že to súvisí s tým, že ľudia nevedomky trpia životnou závislosťou od injekcií inzulínu. To na nich spôsobuje zraniteľnosť, a teda aj úzkosť, ktorá sa rozširuje aj na iné oblasti ich života.

Náladové zmeny, dramatické zmeny charakteru, keď sa pokojná, benevolentná osoba a náhle sa stávate agresívna, je vážnym príznakom, ktorý môže sprevádzať nádor na mozgu. V tomto prípade je veľmi dôležité navštíviť lekára! Nezanedbajte to!