Produkty

Prečo sú matrace drahé a lacné

Cena matracov je rôzna, čo však asi viete. Ja som však veľmi dlhú dobu nevedela pochopiť, prečo matrace toho istého typu, môže stáť päťdesiat aj tristo eur. Keď som sa prednedávnom rozhodla definitívne zbaviť svojho starého matraca, povedala som si, že sa v predajniach trochu informujem, aby som bola o čosi múdrejšia a vedela vybrať naozaj kvalitný matrac.Manželská posteľ s hnedým obliečkami a koženým čelom.jpg

Moje zistenie pre vás možno nebudú prevratné, no ak sa v matracoch orientujete podobne zle, ako som to mala ja, tak verím, že vám aspoň trošku pomôžu. Nebudem vám hovoriť, https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/463/komunikacia-s-detmi-ako-hovorit-aby-nas-deti-pocuvali že kvalitný matrac bude stáť viac, a ten menej kvalitný menej, pretože to je jasné. Skôr by som sa chcela pozrieť na to, prečo matrace, ktoré sú vyrobené z rovnakých materiálov, môžu mať rozdielnu cenu.
Pokúsim sa vám to vysvetliť na príklade penových matracov, pretože tento typ, som si kupovala aj ja. Jeden matrac z polyuretánovej peny stojí okolo sedemdesiatich eur, v akcii aj päťdesiat a druhý pokojne cez tristo eur. Cena závisí od hlavne od toho, aký materiál bol na výrobu matraca použitý.Romanticky zariadená spálňa s posteľou z paliet a veľkým modrým matracom.jpg

Polyuretánová pena je sama o sebe veľmi lacným materiálom. Poznáme však niekoľko typov pien. Niektoré sú mäkké, niektoré tvrdšie. Pr matracoch platí jedno pravidle, a to, že čím tvrdšia pena, tým vyššia cena, no i dlhšia životnosť. Rozdiely v cenách, teda spočívajú práve v tom, aký materiál, sa nachádza vo vnútri matracu. Ak by ste chceli mať matrac z peny pamäťovej, tak si budete musieť priplatiť ešte niečo navyše, pretože práve memory pena, patrí medzi najtvrdšie druhy peny, aké poznáme.
Podobné je to i v prípade iných typov matracov. O cene môže rozhodovať aj hrúbka matracu alebo detaily, ako je napríklad špeciálnu antialergická úprava poťahu, či spevnené bočnice matracov. Je potrebné podotknúť i to, že vyššia cena neznamená, že na kúpe prerobíte. Práve naopak, dlhšia životnosť vám vašu investíciu vráti niekoľkonásobne.