Www

Ľudia váš web a jeho ponuku nájdu cez Google

Nie je žiadnou novinkou, ak si povieme, že súčasné podnikanie sa vo veľkej miere nachádza na internete. Podniky a ich služby z rôzneho odvetvia majú svoj e-shop. Svoj web a na ňom v mnohých prípadoch okrem ponuky aj zaujímavý tematický blog.

Skrátka podnikatelia a vlastníci týchto webov sa snažia využiť všetky cesty, ako nájsť, osloviť a získať zákazníkov. V nemalej miere vsadia hlavne na obsah, jeho tvorbu, úpravu a publikovanie.

digital marketin

A tvorba obsahu je jednou z dôležitých súčastí optimalizácie pre vyhľadávače. V originálnom znení Search Enigne Optimization má za úlohu komplete optimalizovať konkrétny web, aby následne získal vyššiu pozíciu v organických výsledkoch. Teda vo výsledkoch hľadania, ktoré užívateľom poskytuje Google, Seznam a iné fulltextové vyhľadávače.

V spojení so zviditeľnením v internetovom vyhľadávači môžeme spomenúť platenú reklamu a Google Ads, čiže spoplatnenú priečku v sekcii reklamy.

Lenže rovnako dokážeme vravieť o získaní vysokej pozície v organických výsledkoch, za ktorú sa neplatí.

Je totiž dosiahnutá prirodzene, túto priečku si nekupujete. Aby ste ju však dosiahli, musíte využiť seo služby a odborne prevedenú optimalizáciu, ktorá váš web dokáže vytiahnuť na vyššie miesto. Tým pádom sa odkaz na vašu stránku bude poskytovať ako relevantný k hľadaným výrazom a bude na očiach mnohých potenciálnych záujemcov o konkrétnu tému, resp. služby alebo produkty, ktoré ponúkate.

seo lupa

Nejde o to, že zmeníme Google. To sa nedá. Má svoj stanovený systém a „googleboti“ svoje kritériá, na základe ktorých vedia nájsť relevantné výsledky a zoradiť ich v takom poradí, v ktorom užívateľovi ponúknu najkvalitnejší užívateľský zážitok.

  • Náplňou optimalizácie je preto pracovať s vnútornými a takisto vonkajšími faktormi vašej stránky, aby čo najlepšie plnila tieto štandardy a kritériá. Až na základe úpravy on-page a off-page faktorov stránky sa môže dostať na vyššie pozície v hľadaní.